Dva chlapce na střeše vagonu zasáhl proud. Velmi vážná zranění

TÁBOR – Vážným zraněním dvou chlapců skončila jejich hra na železničním nádraží. Jako podezření z těžkého ublížení na zdraví prověřují kriminalisté případ ze sobotního večera.

Dva chlapce (věk kolem 15 let) zasáhl elektrický výboj ze železničních trolejí. Jak policisté zjistili, oba chlapci kolem šesté večer vylezli na střechu odstaveného vagonu na táborském seřaďovacím nádraží a zde pak došlo k jejich zranění. Oba utrpěli popáleniny a další zranění. Jeden byl ve velmi vážném stavu transportován vrtulníkem do pražské nemocnice, druhý byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče v táborské nemocnici. Policisté vyrozuměli také rodiče obou chlapců.

Jakákoliv podobná hra na nádražích je vysoce nebezpečná a to nejen kvůli provozu, ale i kvůli úrazu elektrickým proudem. Oba chlapci mohli také na místě zemřít. Koncem měsíce projede krajem se zastávkami „Preventivní vlak“. Zaměstnanci drah i policisté v něm budou pozvané třídy žáků přesvědčovat o nebezpečích, které na ně číhají při podobných nepromyšlených hrách. Tento projekt běží republikou již několik let, jak ukázal sobotní případ, stále je velmi potřebný.

Archiv